Категорії
Блог

Про цінність…

Працюючи з пацієнтами, часто зустрічаюсь з проблемою цінності.

Відчуття важливості, цінності необхідне для самореалізації, досягнення успіху у всіх планах. Формують їх батьки ( дідусі і бабусі) у дитячому віці. Вони, крім любові, ніжності, яку дають своїм дітям (якщо дають), показують своїм прикладом, як потрібно цінувати себе, поважати себе, бути корисним для себе.

Коли дитина перестає відчувати себе важливою та цінною:
– коли батьки регулярно не виконують свої обітцянки (дуже важливі для дітей);
– коли батьки обезцінюють будь-які прояви самостійності, допомогу батькам, досягнення, перемоги;
– коли батьки ігнорують важливі події чи переживання дитини;
– постійне заперечення виборів та бажань дитини ( постійне порушення її волі);
– коли батьки намагаються засунути свою дитину в якийсь суспільно прийнятний образ, або приємний для них образ, а дитина не всувається в нього.

Це все вже у дорослому віці веде до постійного пошуку підтвердження своєї важливості та цінності. Такі люди будуть постійно вимагати уваги до себе, будуть відмінниками в навчанні та роботі (вимагаючи похвали), будуть намагатись всім допомогати (доганяти і спасати), потрібно це чи ні.
Але цієї уваги і похвали буде завжди мало і людина в пошуках її буде прогинатись, йти проти себе, поступово руйнуючи себе (а деколи і своїх рідних).

Часто ми забуваємо, хто нас безумовно любить, приймає і для кого ми є дуже цінні та важливі. У кого не потрібно нічого заслуговувати. Просто потрібно спрямувати свою увагу до Нього.

Дмитро Дутковський. Цілитель. Енергет
Тел:+380677575364

Автор: Dmytro Dutkovskyi | Дата: 18 Лютого, 2021 |