Категорії
Блог

Вирішення проблеми починається з моменту прийняття її наявності

Вирішення проблеми починається з моменту прийняття її наявності. Щирого і свідомого прийняття.

Саме так. І ніяк не з моменту вступу в запеклу боротьбу з проблемою, хворобою чи з обставинами.

– Боротьба виснажує.
– Боротьба закриває серця.
– Боротьба спотворює свідомість, цінності та світогляд.
– Боротьба може лише доказувати свою правду та правильність.

Вона здатна зробити людину сліпою до того, що насправді відбувається. Вона захищається від очевидного. Вона ховає очевидне. В боротьбі очевидного не видно.

Перший і найвагоміший крок до зцілення – прийняття. Це стосується проблеми, хвороби, обставин і, звичайно, себе в цьому контексті. Себе або рідних.
Прийняття дає змогу осягнути всю картину реальності, всі найменші її деталі. Воно дає змогу взяти на себе відповідальність за все, що сталось в житті, не потопаючи в почутті вини. Сорому. Страху осуду. Болі. Тривогах.
Саме тому немає потреби захищатись.

Дуже рідко людина приходить до мене, щоб прийняти щось. Найчастіше клієнти хочуть боротись, виправдовуватись і захищатись від проблем. Але саме це не дає змоги людині чути себе і чути мене. Саме чути. Не дискутувати, обговорювати, сумніватись… а чути…

Тоді нас чекає довгий шлях. Ні, не до зцілення шлях. А шлях до прийняття себе, своєї проблеми, чи проблем рідних, хвороби чи обставин.
І коли момент прийняття таки настає, – людина нарешті починає чути і бачити своє життя таким, яке воно насправді є. Поки що не таким, як би хотілось, напевно, але воно є.
Воно собі відбувається тут і зараз. І боротись з ним – це боротись з собою.

З прийняття того, що є, починається нова сторінка співпраці і співтворчості. І життя (таке, як воно є) готове змінюватись … бо і ви готові до змін!

Юлія Дожджанюк
Майстер моделювання карми. Наставник. Цілитель. Психотерапевт.

Запис на консультацію за тел.: +380671784971

Автор: Yulia Dozhdzhanyuk | Дата: 10 Квітня, 2021 |