Хочу продовжити тему психосоматики і розкрити причини виникнення у людини надлишкової ваги або ожиріння.
Але перед тим, як розглядати психосоматичні причини надлишкової ваги, потрібно виключити медичну складову (надлишкова вага є симптомом ряду захворювань), прийом лікарських препаратів, фізіологічні періоди, генетичні особливості і т.д .
Отже, причини виникнення надлишкової ваги у людини:
1. Психологічні травми:
●Травма відторгнення, коли дитина небажана (страх відторгнення). Або коли дитина спочатку бажана, але потім сприймається тільки як джерело проблем (програма недостойності). І тут виникає травма, пов’язана з нестачою уваги, розумінням, що вона не важлива, не цінна.
Є декілька варіантів виходу з таких травм:
– стати непомітною, невидимою, прозорою і на фізичному рівні – це проявляється сильною худотою і, відповідно, бажанням сховатись від світу і людей.
Компенсувати нестачу уваги, відчуття своєї важливості та цінності шляхом збільшення себе у просторі (набрати надмірну масу тіла). Так людина робить себе помітною, на неї звертають увагу. Такі люди, будучи в контакті з кимось, намагаються заповнити собою весь простір. Вони часто дуже веселі, жартівники і цим також додатково притягують до себе увагу. Коли біля них з’являється важлива для них людина, вони собою наповнять весь простір навколо неї і витіснять з нього всіх можливих конкурентів.
– Набір надлишкової маси тіла як захист від холодного та агресивного навколишнього світу (захисний шар, через який безпечніше контактувати зі світом).
● Надмірна маса тіла як підтвердження своєї статусності та влади. Корені також з дитинства, де відбувались постійні приниження, знущання та знецінення дитини.
●Часто виникає у людей, в яких мама під час вагітності голодувала або під час лактації годувала, ще якусь дитину (що було поширено у минулому). Для таких людей їжа стає своєрідним фетишем. Весь простір навколо них буде заповнений їжею. Так їм спокійніше.
●Компенсація своїх незадоволених і нерозпізнаних потреб. Найчастіше – це потреби в розвитку, русі, стосунках, у чомусь новому.
● Споживання їжі часто є одним із способів підтвердження собі, що ти живий, що ти існуєш.
● Жадність. Коли людина хапає все, чи потрібно їй це, чи ні, і не відпускає те, що їй не потрібне. Так накопичує все в жировій тканині.
● Нелюбов до себе та світу. Людина навмисно спотворює себе, карає себе і, відповідно, своєю присутністю спотворює оточуючий світ.
●Коли в дитинстві, підлітковому віці було насилля сексуального характеру – ожиріння є захистом, щоб це знову не повторилось.
2. Родові програми.
Програма голоду. Може проявлятись економією на їжі (вживання дешевих продуктів і часто шкілливих), доїданням навіть, якщо людина вже не голодна.
Іншим проявом може бути переїдання (при появі грошей) як компенсація періоду безгрошів’я і, відповідно, обмеження в їді.
Існує також зв’язок між розподілом жирової тканини по тілу та причинами, які цьому сприяють:
– сіднична область та стегна – велика кількість нереалізованих , заманіфестованих справ, дій, які так і не були завершені. В основному через страх та сором.
– живіт – проблеми, пов’язані зі страхом проявити волю в будь-якій сфері життя.
Адже саме з внутрішнього бажання, внутрішньої впертості, внутрішнього запалу починається рух до реалізації бажань та цілей. Деякі спеціалісти розцінюють відклалення жиру в області живота як претензії до матері.
– задня поверхня шиї. Добрі люди, які тягнуть на собі нереалізовані проблеми та бажання інших людей.
У кожної людини з надлишковою вагою є своя історія та додаткові причини цього стану і тут потрібен індивідуальний підхід.
Хто хоче розібратись в причинах хвороб та проблем у будь-яких сферах свого життя, – запрошую на індивідуальні консультації.
●Дмитро Дутковський. Оператор-Наставник.Цілитель.Енергет.
●Запис на консультацію за тел: +380677575364 або в ПП.