Категорії
Блог

Почуття помсти

Останнім часом у роботі з клієнтами  часто зустрічався з почуттям помсти.

Помста – це дія спрямована на покарання того хто спричинив образу(справжню чи уявну), несправедливість, насильство вчинені раніше.

Виникає бажання помститись:

– коли людина перебуває у залежних стосунках і хтось має владу над нею. При цьому людина не може відстояти себе і свої потреби в момент нанесення образи чи болю;

– коли у людини були очікування щодо когось і вони не виправдались;

– за дискомфорт пов’язаний з усвідомленням необхідністі самостійного руху своїм життям і операнням тільки на себе.

Як люди мстяться:
– поводяться з іншими так само як поводились з ними: агресують, ображають, принижують, поводяться не справедливо. Часто зміщуючи свою злість на близьких людях, або людях що мають риси подібні на риси кривдника.
Так можуть навіть одружуватись і все життя несвідомо мститись свом половинкам, які мають риси кривдників з дитинства;
– можуть мститись направляючи злість на себе, хворіючи, стаючи немічними, давлячи на відчуття вини, заставлюючи всіх навколо бігати та труситись над тобою і виснажуючи цим близьких та оточуючих людей;

– вступаючи у виснажуючі неусвідомлені конкурентні стосунки.

У цьому випадку рухатись можна:

1. У напрямку пробачення, аналізу поведінки кривдника, розуміння цієї поведінки, хоч це як правило мало дієве, особливо коли зберігається потужний емоційний заряд.

2. Трансформувати енергію помсти у конструктивне русло. Працювати в напрямку виходу з залежних стосунків, самостійного руху та реалізації, не робити того, що робили з тобою, бути бережним до себе та інших.

Дмитро Дутковський. Цілитель. Енергет
Тел:+380677575364

Автор: Dmytro Dutkovskyi | Дата: 19 Червня, 2021 |